Czy opłaca się refinansować kredyt?

Wiele osób posiada kredyty mieszkaniowe zaciągnięte - jeśli nie kilkanaście - to na pewno kilka lat temu. Na rynkach finansowych od tego czasu sporo się zmieniło i banki są w stanie oferować dużo bardziej atrakcyjne warunki - niższe marże i oprocentowanie. 

Również na rynku nieruchomości pojawiły się zmiany, prowadzące do wzrostu ceny mieszkań. W takiej sytuacji obecnie spłacane kredyty wcale nie muszą być opłacalne. Dlatego też warto pomyśleć o możliwości refinansowania takiego zobowiązania. Kredyty refinansowe mogą przynieść wiele korzyści, łącznie z obniżeniem miesięcznej raty nawet o 30%.

Kredyty refinansowe są odpowiedzią banków na sytuację na rynku finansowym i rynku nieruchomości. Dzięki nim można zaciągnąć nowy kredyt mieszkaniowy na znacznie lepszych warunkach, środki przeznaczając na spłatę dotychczasowego zobowiązania i zyskując na takiej transakcji nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Dla kogo kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy jest bankową ofertą skierowaną do wszystkich osób posiadających kredyty mieszkaniowe, które chcą obniżyć wysokość swojej comiesięcznej raty, bądź skrócić okres kredytowania. By jednak móc skorzystać z tej oferty, koniecznością jest posiadanie stałego źródła dochodu oraz spełnienie określonych w regulaminie banku wymagań.

Korzyści z zaciągnięcia kredytu refinansowego

Refinansowanie kredytu jest bardzo korzystną opcją pozwalającą na znaczne - bo nawet o kilkaset złotych - obniżenie raty kredytu. Istnieje również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu przy niezmienionej wysokości comiesięcznego zobowiązania.
Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, iż banki - ze względu na wysoką konkurencję - obniżają oprocentowanie, które istotnie wpływa na wysokość comiesięcznych rat. Obniżenie oprocentowania nawet o 1 punkt procentowy może dać spore oszczędności.
Drugą kwestią związaną z korzyścią kredytu refinansowego jest znacznie wyższa cena za nieruchomość. Banki, mając do dyspozycji tak solidne zabezpieczenie, obniżają koszty kredytu, zachęcając w ten sposób do skorzystania z refinansowania.
Kolejną korzyścią związaną z zaciągnięciem kredytu refinansowego jest możliwość przeznaczenia zaoszczędzonych pieniędzy na inwestycje. Dzięki kredytowi mieszkaniowemu, zaciągniętemu w ramach refinansowania na znacznie lepszy warunkach, można pomnożyć swój kapitał. 

Co zrobić, by zyskać na refinansowaniu?

By kredyt refinansowy, był faktycznie opłacalny, koniecznością jest dokładna i szczegółowa analiza ofert poszczególnych banków, porównując je z dotychczasowymi warunkami kredytowania. W związku z tym, że nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę i czas, by porównywać poszczególne oferty banków, warto skorzystać z fachowej pomocy Doradców Finansowych OMNICO.

Od nas dowiesz się:

  • które banki posiadają najkorzystniej ofertę refinansowania kredytu, byś mógł zyskać,
  • jak obniżyć wysokość comiesięcznej raty za kredyt,
  • jak szybciej spłacić kredyt mieszkaniowy,
  • czy opłaca się przewalutować kredyt,
  • jak uzyskać możliwość karencji w spłacie kredytu
  • gdzie ulokować zaoszczędzone pieniądze, byś mógł zyskać.

Kredyty

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48