Dlaczego każdy z nas powinien mieć indywidualny plan emerytalny?

Już dawno przestałeś liczyć na wysoką emeryturę, która pozwoliłaby Ci na dostatnie życie za kilkanaście / kilkadziesiąt lat? Masz świadomość, że środki pochodzące z ZUS-u i OFE mogą być niewystarczające na życie na poziomie? To najwyższy czas, by kwestie finansów osobistych wziąć we własne ręce, zapewniając sobie spokojną przyszłość w roli emeryta bez dylematów na co przeznaczyć niskie świadczenia.

Czym jest indywidualny plan emerytalny?

Indywidualny plan emerytalny to forma planów systematycznego oszczędzania skierowana do klientów indywidualnych. Polega na samodzielnym odkładaniu środków przeznaczonych na emeryturę w ramach funduszy inwestycyjnych. Decydując się na indywidualny plan emerytalny, określa się wysokość comiesięcznego zobowiązania, wpłacanego przez określony okres czasu.

Korzyści z posiadania indywidualnego planu emerytalnego

Wiele się mówi na temat dodatkowego zabezpieczenia finansowego po przejściu na emeryturę. W związku z problemami demograficznymi świadczenia wypłacane w ramach ZUS-u i OFE mogą mieć wartość minimalną. Jeśli więc nie zabezpieczymy się „na własny rachunek”, nie będziemy mogli liczyć na dostatnie życie po przejściu na emeryturę.
Jeżeli więc chcemy zapewnić sobie spokojną starość, a jednocześnie zabezpieczyć przyszłość finansową naszych dzieci, warto skorzystać z indywidualnego planu emerytalnego. Dlaczego?

Oto najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na indywidualny plan emerytalny:

  • dużo wyższa emerytura zgromadzona w znacznie krótszym czasie,
  • Ty ustalasz wysokość emerytury,
  • zgromadzony kapitał możesz przekazać w spadku swoim dzieciom,
  • brak uzależnienia od państwa i urzędników,
  • sam decydujesz na co wydasz zebrane środki w ramach Indywidualnego Planu Emerytalnego,
  • zabezpieczysz spłatę kredytu hipotecznego - wysokość miesięcznej raty zwykle przekracza wysokość otrzymywanej co miesiąc emerytury.

Indywidualny plan emerytalny powinien posiadać każdy, kto chce zabezpieczyć swoją przyszłość finansową. Ważne jest, by taki plan uwzględniał dochody oraz wydatki na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W ten sposób uda się uniknąć nieprzewidzianych sytuacji związanych z koniecznością posiadania dodatkowych środków finansowych. Jednocześnie zapewnimy sobie życie na wysokim poziomie materialnym.

Warto jednak mieć świadomość, że tylko dobrze przygotowany indywidualny plan emerytalny jest w stanie przynieść oczekiwane korzyści. Trzeba porównać i dokonać szczegółowej analizy poszczególnych ofert i możliwości. Nie jest to łatwe, gdy nie dysponuje się odpowiednią wiedzą. Dlatego też warto zwrócić się o pomoc do specjalistów z OMNICO.

Dzięki fachowym poradom:

  • zyskujesz świadomość wad i zalet poszczególnych ofert,
  • wybierasz najbardziej korzystny indywidualny plan emerytalny, 
  • ustalasz wysokość środków finansowych przeznaczanych na indywidualny plan emerytalny, nie obciążając domowego budżetu,
  • cieszysz się wysoką emeryturą, pozwalającą na dostatnie życie.

Inwestycje i Oszczędności

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48