Czy mogę mieć więcej niż jedną polisę na życie?

Chcesz zapewnić swoim bliskim finansową ochronę w sytuacji, gdy Ciebie zabraknie? Zależy Ci na tym, by zaoszczędzić dodatkowy kapitał, który przeznaczysz na dostatnie życie na emeryturze? A może chcesz zapewnić swoim dzieciom finansowe wsparcie, gdy będą wchodziły w dorosłość? Polisa na życie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Polisa na życie pozwala na zapewnienie sobie i swoim bliskim stabilności finansowej na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym śmierci ubezpieczonego czy jego całkowitej niezdolności do wykonywania pracy. Choć polisa na życie jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób posiadających zobowiązania finansowe (np. w postaci kredytów), to z jej zalet mogą korzystać także inni. Polisa na życie przeznaczona jest także dla osób, które chcą oszczędzać, zapewniając w ten sposób przyszłość finansową swoich dzieci, przeznaczając zgromadzone środki na edukację czy start w dorosłe życie.

Korzyści z polisy na życie

Decydując się na polisę na życie, możesz mieć pewność:

  • finansowej ochrony rodziny na wypadek Twojej śmierci,
  • finansowego zabezpieczenia na wypadek Twojego inwalidztwa skutkującego całkowitą niezdolnością do pracy,
  • dostępu do dodatkowo zgromadzonego kapitału, zabezpieczając finansową przyszłość.

Warto także wiedzieć, że polisa na życie nie może być zajęta przez komornika ani też przejęta w ramach grzywny na rzecz Skarbu Państwa. Stanowi więc dodatkowe zabezpieczenie finansowe. Polisa na życie wolna jest również od podatku od spadku i darowizn.

Nie tylko jedna polisa…

Wybór odpowiedniej polisy na życie jest niezwykle istotny, bowiem od ostatecznie podjętej decyzji zależeć będzie nasza finansowa przyszłość. Chcąc zapewnić sobie pełną ochronę, trzeba by było wybrać więcej niż jedną polisę na życie. I tutaj pojawia się wiele wątpliwości. Są osoby, które zastanawiają się, czy istnieje możliwość wybrania więcej niż jednej polisy, chcąc zagwarantować sobie spokojną przyszłość na wszystkich płaszczyznach.
Warto wiedzieć, że nie istnieją limity na ilość posiadanych polis na życie. Można wykupić kilka polis różnego rodzaju, dopasowując ich zasięg do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Różne polisy na życie równie dobrze można posiadać w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, jak i w kilku różnych. Istnieje możliwość wybrania zarówno polisy ochronnej, jak i polisy oszczędnościowej. Można również zdecydować się na polisę ochronno-oszczędnościową.

Zanim zdecydujesz się na polisy na życie

Wybór polisy na życie powinien być dokładnie przemyślany, uwzględniając nasze finansowe możliwości oraz oczekiwania i cele na przyszłość. W związku z tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zróżnicowane produkty finansowe, warto zdecydować się na pomoc OMNICO. Doradcy, zorientowani w najkorzystniejszych ofertach, wskażą najlepszą polisę na życie, która będzie dopasowana do osobistych potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48