Artykuły

Czy warto ubezpieczyć się na wypadek utraty pracy?

Większość ludzi z pewną rezerwą podchodzi do wszystkich dodatkowych produktów, oferowanych przez banki. Tak jest i z ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy. Taka polisa oferowana jest przede wszystkim tym klientom, którzy zaciągają kredyt hipoteczny.

więcej...

Ubezpieczenie kredytu - zbędny koszt czy ważne zabezpieczenie?

Polacy bardzo chętnie zaciągają kredyty. Mają dobrze płatną pracę, dlatego korzystają z wysokiej zdolności kredytowej i możliwości zadłużania się w bankach. Narzekają tylko, że instytucje nakładają konieczność ubezpieczenia kredytu. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, co podwyższa wysokość comiesięcznego zobowiązania. Jednak mało kto zastanawia się co będzie, gdy stracą pracę - zostaną zwolnieni lub nagła choroba zmusi ich do rezygnacji z zatrudnienia. Jak wtedy poradzą sobie ze spłatą zaciągniętych kredytów?

więcej...

PZU i Uniqa ukarane za niedozwolone praktyki

Według UOKiK, obie znane na rynku ubezpieczeń firmy, łamały przepisy odmawiając kierowcom prawa do zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego.

więcej...

Ubezpieczyciel uwzględni oryginalne części do samochodu?

Bardzo możliwe, że już niedługo ubezpieczyciele będą zobowiązani do uwzględniania w kosztorysie cen za oryginalne części do samochodu pochodzące bezpośrednio od producenta pojazdu.

więcej...

Jeździsz na nartach? Ubezpiecz się!

Na stoku nie wszystko zależy od nas. Musimy liczyć się z niebezpieczeństwem leżącym po stronie nieostrożnie jeżdżących narciarzy, jak również powinniśmy brać pod uwagę przypadki losowe – spowodowane z naszej winy uszkodzenie sprzętu innej szusującej osoby, czy nawet doprowadzenie do urazu ciała. Może okazać się również tak, że zamiast odpoczynku w górach, złamiemy nogę, czy uszkodzimy wiązadła.

więcej...

Zwrot kosztów za auto zastępcze gwarantowany z OC

Sąd Najwyższy zabrał głos w sprawie zwrotu kosztów za użytkowanie auta zastępczego, które jest wykorzystywane przez poszkodowanego po wypadku lub kolizji.

więcej...

Pierwsza 1 2 Następna Ostatnia

Ubezpieczenia

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48